Neler Öğreniyorlar

Play to Learn’de uyguladığımız eğitim-öğretim programında, organizasyon ve içerik açılarından tam bir sistem bütünlüğü sağlanıyor.

 

Tüm dersler, birbirini tamamlayacak ve çocukların ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde titizlikle tasarlanıyor. Ana program İngilizce, Türkçe Dil Etkinlikleri, Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları, Fen ve Doğa Çalışmaları, Sanat Çalışmaları, Orff, Yaratıcı Dramalar, Müzik, Hareket Eğitimi ve Mutfak Etkinlikleri ile zenginleştirilerek bir bütünlük içinde sunuluyor. Program ayrıca Projeler, Geziler, Aile Katılımları ve Sosyal Etkinliklerle de destekleniyor. Çocuklarımız, okul öncesi eğitim döneminde bir taraftan eğlenirken bir taraftan da okula hazırlık yapıyor. Böylece çocuklar öğretmenleriyle birlikte anaokulunun dışındaki dünyayı da güvenli bir şekilde keşfetme şansını yakalıyor.

 

Öğrendikçe eğleniyoruz

Etkin İngilizce

 

 

Çocukların küçük yaşlarda yeni bir dil öğrenme yeteneklerinin yetişkinlere göre çok daha yüksek olduğu, bilimsel bir gerçek. Özellikle okul öncesi eğitimde, ikinci bir dilin öğrenilmesi, çocuğun hem dil hem de zihinsel gelişiminde çok büyük yarar sağlıyor. Bu nedenle programımızda İngilizce eğitim önemli bir yer tutuyor ve okulumuzda İngilizce Türkçe paralel eğitim yapılıyor. İngilizce dersleri okulumuzda tam zamanlı olarak çalışan ve anadili İngilizce olan öğretmenlerimiz tarafından veriliyor.

Brainfit

 

 

Araştırmalar, beynin belirli uyarımlarla değiştiğini ve bu değişimin öğrenmeye olumlu katkı sağladığını kanıtlıyor. Bilimsel çalışmalar zihin egzersizlerinin, kapasitenin geliştirilmesi konusunda olumlu etkilere sahip olduğunu gösteriyor.Temeli nöroplastisite sistemine dayanan BrainFit Scholar Programları, tamamen kişiye özel hazırlanan bir zihin gelişim sistemine dayanıyor. Bu sistemde, eğitimin öncesinde ve sonrasında uygulanan on farklı envanter ile zihnin beş bölümünü analiz eden zihin check-up bulunuyor. BrainFit Programları kapsamında uygulanan zihin egzersizleri, zihinsel kapasiteyi artırıyor ve öğrenme becerilerini geliştiriyor.

 

Kindermusik

 

 

Yarım asrı aşkın süredir dünyanın pek çok ülkesinde tercih edilen ünlü “Uluslararası Kindermusik Okul Öncesi Eğitim Programları” ülkemizde Play To Learn’de de uygulanıyor. Pedagog, araştırmacı ve bilim adamları tarafından sürekli olarak geliştirilen bu sistemde, çocukları çağın ilerisine taşıyacak programlar hayata geçiriliyor.  Bilimsel yöntem ve özel tekniklerle zekâyı ve entelektüel kapasiteyi geliştirmeyi amaçlayan bu eğitim programı ile çocuklar, hayatlarının başında olmanın getirdiği fırsatı en iyi şekilde kullanıyor.

Yaşayan Değerler

 

 

Yaşayan Değerler ve Karaktere ilişkin eğitim, bebek doğduğu an ailede başlıyor. Çocuk büyüyüp sosyalleşmeye başladıkça ve özellikle de dijital dünyadaki farklı değerlere maruz kaldıkça temel değerleri edinmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor. Çocuklarda yaşanan bu değer karmaşasında onlara destek olmak için okulumuzda UNESCO tarafından desteklenen “Daha İyi Bir Dünya için Değerlerimizi Paylaşalım” isimli projede geliştirilen eğitim uygulanıyor. Eğitim, İşbirliği, Özgürlük, Mutluluk, Dürüstlük, Alçakgönüllülük, Sevgi, Barış, Saygı, Sorumluluk, Sadelik, Hoşgörü, Birlik olarak toplam 12 evrensel değere odaklanıyor.

Gems

 

 

GEMS (Matematikte ve Bilimde Büyük Keşifler) California Üniversitesi tarafından oluşturulmuş, sürekli gelişen bir program. Bizler de burada heyecan verici fen-doğa deneylerini, matematik çalışmalarını; yaratıcı drama ve art etkinliği ile birleştirip sınıfa taşıyoruz. Bunu yaparken de öğrenmeyi daha kaliteli, sürükleyici, keyifli ve eğlenceli hale getirmek için esnek bir program olan GEMS’ ten destek alıyoruz. Bu eğlenceli etkinliklerle çocukların fen ve matematiğe ilgi duymalarını sağlayarak bilimsel düşünmenin temellerini atıyoruz.  

Scamper

 

 

Araştırmalar, okul öncesi dönemde yaratıcılığın gerçeklik üzerine kurulmadığını, çocukların bakış açılarının yetişkinlerden farklı olduğunu, ancak yedi yaşından sonra gerçekçiliğin önem kazandığını vurguluyor. Bu nedenle Play to Learn Anaokulu’nda çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye uygun bir ortam yaratarak farklı düşünme becerilerini geliştirmeye imkân tanıyoruz. Yaratıcılıklarını geliştirirken, hayal gücü, sezgi, düşünme ve orjinallik hazinelerini korumayı hedefliyoruz. Bunu yaparken kullandığımız en önemli yöntemlerden biri de Scamper.

2016 Play to Learn

Bizi takip edin