Müzik. Anaokulu müzik eğitimi. Anaokulu Play to Learn okul öncesi müzik eğitimi, müzik programı, oyun müzikleri, anaokulu yaş gruplarına özel müzik eğitimi. Anaokulu programı fransızca müzik. etiler anaokulu, akatlar anaokulu, beşiktaş anaokulu, istanbul anaokulu, yeniköy anaokulu, ingilizce anaokulu.
 

Çocuğunuza sizinle ve kendi yaşıtlarıyla birlikte geçirebileceği kaliteli bir zaman dilimi armağan edin.

Play To Learn, özel tasarlanmış ortamı; çocuk gelişim uzmanlarının danışmalığında hazırlanmış özel eğitim programları ile 1- 3 yaşları arasındaki çocukların gelişimini destekliyor, hızlandırıyor.

Zengin içerikli programlarda, her haftanın amaçlarına uygun, farklı aktiviteler yapılıyor.

Programlara kayıt olan çocuklar, her gelişlerinde 40 dakikalık eğitim programı, meyve saati ve serbest oyun saatiyle birlikte 1.5 saatlerini neşeyle oynayarak, eğlenerek ve öğrenerek geçiriyorlar.

Çocuklar yaşlarına uygun becerilerini en üst düzeyde kullanacakları aktivitelerdeyken; anneler de interaktif bir ortamda keyifle vakit geçiriyorlar.

Program Salı ve Cuma günleri 9:30 - 11:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Program Akışı :

* Serbest Zaman  9:30 – 10:10

·         Sağlıklı, hijyenik ve güvenli bir ortamda yaşıtlarıyla diledikleri gibi oynayarak keşfetme fırsatı bulan çocuklar aynı zamanda sosyalleşme becerilerini de arttırıyorlar

* Meyve Saati     10:10 - 10:20

·         Bu zaman hem sağlıklı beslenme ve yeme alışkanlıklarını kazandırmak açısından, hem de çocukların yaşıtlarıyla birlikte önemli bir aktiviteyi birlikte deneyimleyerek öğrenmeleri ve sosyalleşmeleri açısından önem taşımakta

* Eğitim Programı   10:20 - 11:00

           * Derslerde eğlenceli aktivitelerle, entellektüel bir müzik bilgisi vermek ve temel ritim duygusu oluşturup, geliştirmek hedeflenir.

           * Her ay bir besteci ve bir müzik türü öğrenilir. İçeriğimizi eğlenceli  şarkılar, danslar ve müzikli oyunlar oluşturur.      

           * Yapılan aktiviteler hareketle desteklenerek, el-göz koordinasyonunun, temel ritim becerilerinin, bilişsel ve sosyal becerilerin gelişmesi hedeflenir.

           * Şarkılarımızın bir bölümü Türkçe, bir bölümü İngilizce'dir.

           * Çocuklara, şarkılara yaşlarına uygun enstrümanlarla eşlik etme fırsatı verilir. Çocuklar farkında olmadan enstrümanları tanıma ve tecrübe etme fırsatı bulurlar.

 Yöneten/Uygulayan: Burcu Atakul

 15 ay - 30 ay

Her Salı ve Cuma 9:30 - 11:00 arası

Ücret : 4 hafta 350 YTL + KDV

Süre: Mart - Haziran

  • Yer: Play To Learn ( Yeşim  sok. No:15 Akatlar )
  • Bilgi ve rezervasyon için: (212) 352 30 31 Kontenjanlarımız sınırlı olduğu için, lütfen rezervasyon yaptırınız!

Gonca Yılmaz

Müzik eğitimine yedi yaşında özel piyano dersleri alarak başladı. Onbeş yaşında solfej ritim ve müzik dersleri veren özel bir kurumda ders almaya başladı. Lise eğitimi suresince çeşitli konserlerde solist ve korist olarak yer aldı. Müziğe olan ilgisi lisans seviyesinde ilk olarak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bati Müziği bölümünü kazanarak başladı fakat bir yıl sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümünü kazandı. Burada Mehru Ensari, Zuleyha Bagirova gibi değerli piyanistlerle çalışarak konservatuar eğitimini tamamladı. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra ilk olarak Kadıköy belediyesi çocuk sanat merkezinde bir yıl piyano ve solfej dersleri verdi daha sonra Bale Yıldızları Bale ve Dans Kursu' da 2 yıl piyano, solfej, ritim ve orff dersleri verdi. Piyano resitalleri hazırladı. Hazırladığı piyano öğrencileri her yıl bir kere düzenlenen '' London College Of Music'' adli uluslararası sertifika veren sınavda başarılı olup diploma almaya hak kazandı. Çeşitli kurumlarda düzenlenen orff eğitimlerine katılarak bu çalışmaların okul öncesi ve sonrası yaş gruplarında nasıl uygulanacağı konusundaki eğitimlerden sertifikalar almıştır. Halen Play To Learn Anaokulu'nda piyano, solfej, ritm ve orff dersleri vermeye devam etmektedir.

geri dön